Vážení a milí čtenáři,

díky Vám můžu psát, co si myslím. Vrátila se mi tím zároveň i radost ze života, protože nejhorší pro mě bylo dělat, že se nic neděje a být zticha. Dnes vidím, že nás je hodně, co sdílíme obavu o budoucnost svobodných médií a že naše práce má smysl.

Nebýt vás, nemohla bych tento web nikdy provozovat. Dostala jsem podporu od mnoha lidí, většina z nich také připojila vzkaz a za to vše bych vám chtěla moc poděkovat.

952 589 čtenářů

Podařilo se mi díky vám rozšířit texty a rozhovory do celého světa. S malou nadsázkou můžeme říct, že náš četli – kromě Kuby, Severní Korey, Haiti a Venezuely už všude ve světě. Některé mé články byly přeloženy do cizích jazyků, nebo je sdílela jiná zahraniční média.

Těší mě, že mé texty sdíleli jak Dagmar Pecková, Pavel Kosatík, Alexandr Mitrofanov, Fedor Gál, nebo Ivan Pilip. Zřejmě každý z nás volíme jiné strany, spojuje nás ale přesvědčení, že je třeba říkat otevřeně to co si myslíme a podílet se na tom, aby se médiím znovu vrátila důvěryhodnost, kterou tak nesnesitelně lehce ztratila.

Přinesla jsem vám rozhovory s lékařem, který se nebojí popsat, jací lidé nám vládnou. Mluvila jsem se zástupcem českých elfů, tedy lidí, kteří většinové společnosti zůstávají skryti. Otevřela jsem společně s badatelem z ÚSTRU téma minulosti, která je stále před námi. Toto téma přejali od nás Aktuálně.cz, Lidové noviny, Hospodářské noviny, Forum24, Přítomnost, Deník N, Blesk, Extra a měla jsem možnost o něm hovořit pro DVTV.

Počet čtenářů nejúspěšnějších článků se pohyboval kolem
40 000 čtenářů, celková čtenost už je více než 950 000.

Ve velmi krátké době se podařilo u nás doma, za pomoci mých dětí, vyrobit web, který funguje.

Nemáme žádné sponzory ani donátory, máme jen vás, naše čtenáře.

Nemáme ani redakční zázemí editory, fotoreportéry, korektory a redaktory. Na provozu webu se podílíme celkem čtyři.

Rádi bychom v naší práci pokračovali i příští rok. Témat je stále dost a dost. Chtěla bych také pro vás natáčela krátká videa a rozhovory. Prozatím jsme vyrobili dva rozhovory, které dáme do oběhu už brzo.

K tomu všemu ale potřebujeme vás, naše dárce, kteří nám pomáhají držet se nad hladinou.

Kdyby každý návštěvník webu daroval 1 Kč, tak můžeme fungovat na několik měsíců dopředu.

Obloukem se vracíme k době před třiceti lety. I tenkrát jsme dělali to, co děláme dnes – psali bez cenzury a otevřeně. Sama za sebe slibuji, že to budu dělat tak dlouho, dokud to bude nutné.

Děkuji vám mnohokrát za Vaši podporu!

Příspěvek bank. převodem v Kč

Číslo účtu: 282828999/5500
Kód banky: 5500
Název banky: Raiffeisenbank a.s.

qr-platba-donation

Příspěvek zahraničním převodem

IBAN: CZ6155000000000282828999
SWIFT/BIC: RZBCCZPP
Číslo účtu: 282828999
Kód banky: 5500
Majitel účtu: Mgr. Monika Le Fay
Adresa majitele účtu: Praha, Krocínova 5

Příspěvek platební kartou nebo přes PayPal

tydenik-euro-monika-le-fay