in ,

Poslanec Jan Bauer (ODS) zaútočil na nezletilé dítě

Jak se bránit lžím a manipulacím

Jan Bauer | Zdroj: ods.cz

V minulých dnech jsem tady na svém webu psala o pomlouvačné kampani, kterou vůči mně rozpoutal týdeník Echo. Přečíst si o tom můžete zde a zde.

Jen proto, že jsem pomohla dítěti, které bylo obětí domácího násilí.
Na základě článku, který vyšel v úterý, interpeloval již ve čtvrtek poslanec za ODS Jan Bauer ministryni za ČSSD Janu Maláčovou. Před sněmovními kamerami jí oznámil, že by chtěl celou záležitost prošetřit a medializovat.

Dotazem na Policii ČR jsme se dozvěděli, že máme podat trestní oznámení na týdeník Echo rovnou k rukám státního zastupitelství, což uděláme.

Protože jsem chtěla mít v celé věci jasno a chtěla jsem zjistit, zda jde o pouhý omyl poslance, který neumí nakládat s informacemi, obrátila jsem se postupně s dotazem na předsedu poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjuru, předsedu strany Petra Fialu a v diskusi na Facebooku jsem označila senátora Tomáše Grulicha, poslance Pavla Žáčka, europoslance Sašu Vondru a místostarostu MČ Praha 10 Martina Valoviče z téže strany, které mám „v přátelích“. Poslanci Bauerovi jsme společně s mladším synem, jehož se celá věc také týká, napsali na Facebook a odkázali ho na více informací v mých článcích.

Kolik myslíte, že mi jich odpovědělo?

ANI JEDEN.

Obrátila jsem se poté na radní z Magistrátu hlavního města Prahy Milenu Johnovou (Praha sobě), členku sociálního výboru PS Olgu Richterovou (Piráti) a na Terezu Hubáčkovou (Piráti). Můj mladší syn kontaktoval ministryni Maláčovou (ČSSD) a poslal jí článek, který jsem publikovala.

Víte, kolik jich odpovědělo?

VŠECHNY ČTYŘI.

Je vlastně víceméně absurdní, když se jako člověk, který celý život volil pravici a lidovce – a část z oslovených politiků znám osobně (některé dokonce ještě z 80. let) –, obracím na zástupce jiných stran s žádostí o pomoc.

Přečtěte si také:  Echo24 lže, manipuluje a přepisuje články

Dotazy jsem položila v pátek a v sobotu, dnes je pondělí odpoledne a nikomu nestálo za to napsat byť jen řádku.

Zřejmě je v ODS naprosto normální dehonestovat ve Sněmovně matku několika dětí, pokud právě zastává nějaký odlišný politický názor, posílat na ni kontrolu a vyhrožovat medializací. 

Je smutné pozorovat naše politiky, zaklínající se Andrejem Babišem, a vidět, že používají naprosto stejnou, nečestnou taktiku.

Zatímco Andrej Babiš zaklekává, poslanec za ODS vyhrožuje a posílá kontroly. Jako člověk, který kdysi zažíval návštěvy StB doma i u svých přátel, mám na tento způsob řešení situace trošku alergii. Kdyby měl pan poslanec Bauer jen elementární znalosti ve věci, jíž se zabývá, musel by vědět, že svěření dítěte do péče vždy podléhá kontrole a nerozhoduje se o něm na základě sympatií či politických konexí. 

Trestní oznámení na Echo24 je logickým důsledkem jejich pomluvy. Co ale s poslancem, který lže, manipuluje a ohání se svou poslaneckou imunitou?

Můžu si tady jenom postěžovat – a to je tak všechno. A nikdy nevolit stranu, která takovéto jednání umožňuje.

Pozn. ve stejné chvíli, kdy byl tento text zavěšen na web, jsme obdrželi reakci týmu Petra Fialy.

Nebýt vás, nemohla bych tento web nikdy provozovat.

Noviny, kam jsem psala komentáře, buď koupil Andrej Babiš, nebo neexistují.

Protože chci i nadále říkat svůj názor na věci, které mi leží na srdci (dětské domovy, týrání dětí, vyrovnání se s komunistickou minulostí, lidská práva, totalitní ideologie, rasismus, ochrana zvířat a přírody a další), založila jsem si tento web.

Díky vám můžu už čtvrtý měsíc psát, co si myslím. Jestliže mají pro vás mé texty smysl, prosím podpořte mě zde.

Written by Monika Le Fay

Matka několika dětí, dvě jsem porodila a dvě si přivezla. Režisérka několika desítek filmů. Scénáristka a spisovatelka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Loading…

0

Komentáře

0 komentářů