in ,

Analytik Roman Máca: Kdo je Jiří Černohorský?

Proruský aktivista, který vyhrožoval politikům oběšením

Analytik Roman Máca zveřejnil na svém blogu informace o tom, kdo je kdo v kauzách Koněva, Vlasovců a „muže s ricinem“. S laskavým dovolením autora přináším portrét prvního z těchto lidí, Jiřího Černohorského. Portréty dalších proruských aktivistů (Žarko Jovanovič, Vladimír Franta, Stanislav Novotný, Vladimíra Vítová, Zdeněk Zbytek a Robert Vašíček) budou následovat.

O Jiřím Černohorském jsem psala již dříve v souvislosti s pojmenováním Náměstí Borise Němcova v Praze-Bubenči, odkud jsem také vysílala živě:

https://monikalefay.cz/namesti-borise-nemcova-a-promenada-anny-politkovske/

https://monikalefay.cz/namesti-borise-nemcova/

Černohorský je známý výtržník, který se přivazoval k soše maršála Koněva v Dejvicích a narušoval poklidný akt přejmenování bubenečského náměstí, jehož se účastnila také dcera zavražděného ruského opozičního politika Němcova.

Jiří Černohorský při památníku maršála Koněva

Jiří Černohorský

Jiří Černohorský je dlouholetá stálice české proruské a extremistické scény a pravidelně se dopouští různých výtržností. Např. v roce 2015 byl policií zatčen, když se snažil vzít ztečí úřad vlády. V roce 2017 na Hradčanském náměstí veřejně vykřikoval, že by pověsil Andreje Babiše, Bohuslava Sobotku a Miroslava Kalouska. V podobném duchu se vyjadřuje i na konto dalších politiků. Černohorský kandidoval za Stranu práv občanů. Miloš Zeman ho zve na oficiální státní akce na Pražský hrad i do svého volebního štábu. U voleb do Evropského parlamentu v roce 2019 byl Černohorský lídrem uskupení s názvem Aliance národních sil.

Do širšího povědomí vešel i opakovaným strháváním plachty z památníku maršála Koněva. Po přesunutí sochy Černohorský vyhrožuje trojici pražských politiků (Kolář, Hřib, Novotný), k čemuž nabádá i své internetové fanoušky. Ty rovněž vybízí k psaní omluvných a podpůrných dopisů na ruskou ambasádu.

Přečtěte si také:  Skrytý rasismus Evropy 2

Ohledně památníku vlasovcům v pražských Řeporyjích Černohorský v jednom ze svých video výstupů z auta v afektu vykřikuje,  že ho zničí. Má totiž podle něj jít o podporu nacismu/fašismu, což shledává za nepřijatelné. Pokud se zamyslíme nad tím, jak moc dotyčnému vadí podpora nacismu/fašismu, za připomenutí stojí, že Černohorský spolupracoval s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti, Národní obrodou vedenou neonacistou Pavlem Matějným či s Národní demokracií odsouzeného antisemity Adama Bartoše.

Černohorský je, jak už u našich „vlastenců“ a „aktivistů“ bývá zvykem, až „po uši“ zadlužen, jsou proti němu vedeny exekuce a jen na zdravotním pojištění vytvořil u Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR dluh přesahující 100 000 korun.

Aktivity českého extremisty vyhrožujícího českým politikům oběšením opakovaně podporovalo Ruské středisko vědy a kultury vedené Andrejem Končakovem. Sám Černohorský se na sociálních sítích chlubí, že se s Končakovem zná osobně.

Končakov působí jako ředitel Ruského střediska vědy a kultury (spadá pod ruské ministerstvo zahraničních věcí), krátce RSVK, a jako vedoucí českého zastoupení ruské státní organizace Rossotrudničestvo.

V pořadu České televize 168 hodin zaznělo jméno tohoto „ruského diplomata“ v souvislosti kauzy „muže s ricinem“. Podle několika zdrojů je právě Končakov oním agentem FSB – „mužem s ricinem“.

Written by Monika Le Fay

Matka několika dětí, dvě jsem porodila a dvě si přivezla. Režisérka několika desítek filmů. Scénáristka a spisovatelka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře

0 komentářů