in

Zdravý nemocný Miloš Zeman

Už i malé dítě ví, že král je nahý

Miloš Zeman s puškou 'na novináře' | Foto: Ladislav Němec / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Má těžkou cukrovku, neuropatii a demenci z alkoholu.
Uřízli mu nohy od kolen dolů.
Kvůli cukrovce má bércové vředy. Je těžce nemocný.
Je odbržděný a bude to čím dál horší. Bude víc a víc používat sprostá slova a vyžívat se v tom.
Už před dvaceti lety začínal den tím, že vypil láhev Becherovky.
Dnes už nedokáže téměř nic pozřít, většinu dne jen pije alkohol.
Živí se tím, že vyvolává nenávist – sám se tím ještě v devadesátých letech chlubil.
Má frontotemporální demenci.
Jeho úsudek je poškozený celoživotní závislostí na alkoholu.

Tohle všechno a mnohem víc jsem slyšela v posledních letech od lékařů, psychologů a psychiatrů. Ve skutečnosti nikdo netuší, co z toho je pravda. Neochota říct na rovinu, jak je to s psychickým a fyzickým zdravím Miloše Zemana vyvolává nejhorší možné dohady. Kdoví, ve skutečnosti na tom třeba není zdaleka tak špatně.

Ve chvíli, kdy se ale chlubí tím, že má játra a plíce jako mladík a prostatu jako panic, se i absolvent speciální školy zamyslí nad tím, že to nemůže být pravda.

A co všichni ti lékaři, co tvrdili a tvrdí, že je naprosto v pořádku? Je i jejich úsudek naprosto v pořádku? Nebo to je jako za komunismu, kdy se z principu lhalo úplně o všem a muselo se utajit úplně všechno, včetně banálních operačních zákroků?

Lidé, kteří milují Miloše Zemana, často říkají, že Václav Havel na tom byl podobně.
Nic ale nemůže být vzdáleno pravdě víc. Václav Havel nikdy nevrávoral opilý u korunovačních klenot ani nikde jinde, nenabádal děti ke kouření, nebyl nenávistný ke svým odpůrcům a na vozíku se objevil až těsně před smrtí, a to možná jen proto, že rozlehlá galerie DOX dá zabrat i člověku, který se pohybuje úplně normálně. Navíc to bylo ve chvíli, kdy už dávno nebyl prezident.

Přečtěte si také:  "Někteří udavači to vytěsnili ze svého života tak, že už nevěří, že donášeli"

U Havla nastalo to, co u mnoha lidí, kteří měli poničené zdraví (u něj navíc jako důsledek dlouholetého kriminálu): tělo chřadlo, ale hlava ho táhla stále dopředu. Do posledního momentu byl schopný přemýšlet a žít v přítomnosti.

Miloš Zeman jako vrávorající troska se ztracenou botou při nedávné návštěvě Generálního štábu takto nepůsobil. Vypadal spíš jako někdo, kdo sotva stojí na nohou a hodně se trápí. Ruku na srdce, chtěli byste, aby se v takovém žalostném stavu na veřejnosti objevoval váš dědeček, otec, bratr, nebo manžel?

Existuje řada mnohem starších lidí, kteří nesou na sobě známky věku, což je logické, a přesto se můžou na veřejnosti vyjadřovat a je to jen dobře. Ke stáří může patřit také moudrost a nadhled. Není to ale automatické. Mnohdy jsou naopak staří lidé ještě daleko horší než za mlada, protože s přibývajícím věkem přestanou své špatné vlastnosti kontrolovat. I tak se ale obvykle neukazují na veřejnosti se skvrnami v rozkroku, bez bot, nebo opilí.

Prezident a vrchní velitel ozbrojených sil-troska je smutnou vizitkou naší země. Mělo by být v zájmu jeho nejbližšího okolí, aby okamžitě a neprodleně odstoupil ze zdravotních důvodů. Než mu úplně přeskočí a vyhlásí například válku Slovensku.

Díky vám můžu psát co si myslím.

Noviny, kam jsem psala komentáře buď koupil Andrej Babiš, nebo neexistují.

Protože chci i nadále říkat svůj názor na věci, které mi leží na srdci (dětské domovy, týrání dětí, vyrovnání se s komunistickou minulostí, lidská práva, totalitní ideologie, rasismus, ochrana zvířat a přírody a další), založila jsem si tento web.

Jestliže mají pro vás mé texty smysl, prosím podpořte ho.

Váš finanční dar můžete zaslat na tento účet: 282828999/5500.

Děkuju.

Autor: Monika Le Fay

Monika Le Fay je matka několika dětí, dvě porodila a dvě si přivezla. Režisérka několika desítek filmů. Scénáristka a spisovatelka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0