in ,

Věra Tydlitátová: Agent Falmer uráží vlastence a starostu z židovské rodiny obviňuje z fašismu

Protest proti výrokům člena zločinecké komunistické strany

Foto: Profimedia

V poslední době vystupují komunisté obzvláště drze. Zejména se opět vynořily tváře starých stalinistů včetně agenta Falmera, z Burešovy vůle toho času místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Falmer na TV Prima 17. května v nedělní Partii označil demokraticky zvolené starosty za fašisty a omlouval Rusko, které navzdory smlouvám nepečuje o hroby československých legionářů. O legionáře se pak komunista vulgárně otřel, jak je mezi stalinisty zvykem.

Podobné nehorázné výroky Falmer uplatnil v ruském armádním webu Krasnaja zvezda. Sprostá rétorika, udavačství, poklonkování nepřátelské velmoci, nutkavé lhaní, urážky vlastenců a vychechtaná arogance stejně jako absence jakékoliv cti a svědomí jsou komunistům vlastní. Falmerovi se však podařil vskutku hloupý faul, neboť ve svém tažení proti imaginárním „fašistům“ obvinil z fašismu i jednoho excentrického politika, jehož židovská rodina si na rozdíl od Falmera užila slasti fašismu, nacismu i komunismu v plné míře.

Na tuto komunistickou aroganci reaguje Liga proti antisemitismu:

Liga proti antisemitismu: Komunista Filip obviňuje Židy z fašismu

Liga proti antisemitismu (LPA) kategoricky odmítá nehorázné urážky předsedy KSČM a místopředsedy Poslanecké sněmovny Vojtěcha Filipa, které v uplynulých dnech několikrát vyslovil na adresu starosty Řeporyjí Pavla Novotného, starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře a primátora Prahy Zdeňka Hřiba. Všechny tři komunální politiky Filip nařkl z propagace neofašismu, neonacismu a Pavla Novotného z propagace fašismu.

Za zcela absurdní pokládáme urážky starosty Pavla Novotného, který pochází z židovské rodiny poznamenané holocaustem. Liga zdůrazňuje, že Pavel Novotný nikdy nepropagoval ani nehájil politiku a agresívní vojenskou expanzi nacistického Německa a mnohokrát tuto skutečnost při obhajobě své činnosti výslovně uváděl. Nikdy rovněž nepropagoval ani nehájil fašistickou ideologii ani neobhajoval činnost českých neonacistických organizací. Naopak, jeho rodina i on sám vždy aktivity neonacistů odsuzoval. To samé platí i o Ondřeji Kolářovi a Zdeňkovi Hřibovi. Komunistická strana Čech a Moravy se hlásí k puči z roku 1948 a je nástupnickou stranou někdejší KSČ, kterou LPA pokládá za zločineckou organizaci. Z tohoto důvodu Liga nikdy neočekávala, že činnost KSČM přinese cokoliv pozitivního pro Českou republiku a její občany. Existenci KSČM proto do jisté míry ignorovala. Urážky Vojtěcha Filipa však překročily veškeré přijatelné meze a Liga v této situaci nebude mlčet. Očekáváme okamžitou omluvu Vojtěcha Filipa všem zmíněným pražským politikům, jeho rezignaci na funkci místopředsedy Poslanecké sněmovny a odchod z politické scény. Osoba tohoto typu nemá ve vysoké politice co dělat. Pokud bude předseda KSČM ve svých nehorázných urážkách pokračovat, LPA osloví spřízněné organizace a demokraticky smýšlející občany a vyzve je k veřejným protestním akcím.

Mgr. Věra Tydlitátová, Th.D. předsedkyně LPA

Jiří Asher, člen vedení LPA

Prof. Pavel Hošek Ph.D., Univerzita Karlova, Praha

Written by Věra Tydlitátová

Religionistka, spisovatelka a výtvarnice. Napsala mj. Kosmologie Hebrejské bible a starověké židovské tradice, Encyklopedie dějin antisemitismu, nebo Židé v Putinově stínu: Antisemitismus v české prokremelské propagandě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Komentáře

0 komentářů