in

Václav Klaus a zděšení na lodi

Klaus senior si stěžuje, jak na lodi kterou cestoval, provozovali multikulturalismus. Podle něj by bylo asi nejlepší obehnat všechny ostnatým drátem a nikam nepouštět, aby se národy nepomíchaly mezi sebou. 

Málo co mi v životě udělalo takovou radost, jako skutečnost, že jsem mohla potkat lidi z celého světa, zamilovat se do někoho, kdo nikdy nebyl ve střední Evropě a česky neuměl ani slovo, že spolupracuju s italskou malířkou a přátelím se s egyptským překladatelem, že mi vydali knihu v arabštině, patnáct let jsem stříhala s Řekem (a pak se Srbem a s Bulharem) a že máme kolem sebe Francouze, Američany, Belgičany, Rusy, Ukrajince, Estonce, Poláky, Němce i Turky, nebo že mám rodinu, která se skládá z několika etnik a jejich předci připutovali z USA, Filipín, Indie, Číny i Španělska, a děti mezi sebou mluví francouzsky, anglicky i česky a bez problémů přecházejí z jednoho jazyka do druhého.

Přečtěte si také:  Olga z Hrádečku

Klausi, Klausi, ty musíš být velmi nešťastný člověk. Naštěstí ale jako starý opičák už patříš do starého železa. Dnešní svět už je někde jinde. Naštěstí.

Written by Monika Le Fay

Matka několika dětí, dvě jsem porodila a dvě si přivezla. Režisérka několika desítek filmů. Scénáristka a spisovatelka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Loading…

0

Komentáře

0 komentářů