in

Spravedlnost není pro všechny

Babiš už zase na nás dělá dlouhý nos.

Babiš na nás zase udělal dlouhý nos. To jsme čekali, málokdo asi doufal, že se státní zastupitelství pochlapí. Odteď se musíme smířit s tím, že už definitivně nežijeme v právním státě. A že když například mně jako samoživitelce která nikdy nežádala o dotaci z EU, finančák zablokoval účet v bance, aniž by mě upozornil, že mi vznikl nějaký stokorunový nedoplatek, o kterém jsem nevěděla, a tím mi znemožnil několik týdnů vybírat peníze, tak byl v právu. Nebo když rozdával lidem kolem mě deseti a dvaceti tisícové pokuty za to, že včas nedodali opis faktury za energie, protože byli na dovolené a když se vrátili, tak už bylo pozdě. Zřejmě je taky v pořádku když někdo za to, že nevydal účet za nákup dvou housek a jednoho rohlíku, dostal pokutu patnáct tisíc, která mu jeho živnost zlikvidovala, takže už nemusí prodávat nic.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleni volovi, to se ví už dávno. Už zase existuje dvojí metr a už zase rozdělujeme lidi na ty co můžou všechno a na občany druhé kategorie, kteří nemůžou nic, jen držet hubu a krok.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleni volovi, to se ví už dávno. Už zase existuje dvojí metr a už zase rozdělujeme lidi na ty co můžou všechno a na občany druhé kategorie, kteří nemůžou nic, jen držet hubu a krok. Nikdo mě ale nedonutí abych respektovala státní zástupce, kteří rozhodují tak jak rozhodují a říkala si, že to je demokracie a jejich právo. Tohle není demokracie, stejně jako nebyla v době, kdy mi prokurátor za Prahu 1 navrhl trest odnětí svobody, pokutu a tzv. zákaz Prahy jen za to, že jsem křičela na Václaváku „Ať žije Václav Havel!“ Kdo ví, kolik takovýchto prokurátorů tvoří páteř státního zastupitelství a stále rozhodují tak, jak se naučili v mládí, tedy ne spravedlivě, za to uctivě vůči státní moci a ruce, která nad nimi mává bičem.

Přečtěte si také:  Kohout, Benešová a Zeman v hybridní válce proti vlastnímu národu

Někteří lidé jsou úplatní, jiní jen ustrašení. Nemají vlastní názor, nechtějí sami rozhodnout, přehazují odpovědnost na druhé. Tím, že jim budeme říkat, že na svůj názor mají právo a my jsem povinní ho respektovat, jim moc nepomůžeme.

Tato společnost není normální, je nemocná. A je potřeba aby se všichni, kdo to vidí, pokoušeli o její uzdravení.

Díky vám můžu psát co si myslím.

Noviny, kam jsem psala komentáře buď koupil Andrej Babiš, nebo neexistují.

Protože chci i nadále říkat svůj názor na věci, které mi leží na srdci (dětské domovy, týrání dětí, vyrovnání se s komunistickou minulostí, lidská práva, totalitní ideologie, rasismus, ochrana zvířat a přírody a další), založila jsem si tento web.

Jestliže mají pro vás mé texty smysl, prosím podpořte ho.

Váš finanční dar můžete zaslat na tento účet: 282828999/5500.

Děkuju.

Autor: Monika Le Fay

Monika Le Fay je matka několika dětí, dvě porodila a dvě si přivezla. Režisérka několika desítek filmů. Scénáristka a spisovatelka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0