in , ,

Odpůrci vakcín a hrdinové dezinformačních webů

Hromadné snížení IQ českého národa

Milí čtenáři! Květnový svátek Moniky a ukrajinský Den vyšívanky #ДеньВишиванки jsem oslavila očkováním. Odpůrci vakcín mi totiž začínají lézt krkem podobně jako ti, co tvrdí, že žádná anexe Krymu neproběhla. Nevím, co se stalo s touto společností, že tak strašně zhloupla.

Nikdy bych neuvěřila tomu, že i lidi, které znám a měla jsem jejich názory za relevantní, propadnou bludům o škodlivosti očkování. Všichni v naší rodině včetně zvířat používají v případě potřeby homeopatické léky, nebo výrobky tradiční čínské medicíny a já sama jsem až do loňského roku přesně čtvrt století nepoužila ani kapky do nosu. Mám ráda Bachovky, Aura-somu a další jemné a šetrné způsoby léčby. Představa, že bych si vzala nějaký lék od bolesti nebo na spaní je pro mě stejná, jako kdybych se rozhodla používat drogy. Protože se mi ale v průběhu těch mnoha letech nashromáždily potíže, které jsem neřešila, skončila jsem mezitím na operaci se slepým střevem a myslím, že mi lékaři v Nemocnici Na Františku společně s Anežkou Českou zachránili život. Také jsem dvakrát přivedla dítě na svět v nemocnici, ačkoliv příjemnější by mi asi bylo mít možnost rodit třeba v nějakém porodním domě za účasti porodní asistentky (což v té době nešlo). Prostě si myslím, že čas od času dojde k tomu, že i alopatická medicína má své opodstatnění a že i když je samozřejmě nejlepší chovat se a žít tak, aby člověk předcházel návštěvě lékaře, jsou chvíle, kdy je to na místě.  

Taková situace nastala právě teď a to v souvislosti s očkováním proti nemoci covid-19. Nejde jen o nás samotné, jde především a hlavně o naše okolí, kterému můžeme ublížit.

Přečtěte si také:  Miloši, už nemluv, jsi v Rakousku!

My sami si můžeme říkat a myslet co chceme, faktem ale je, že pro část společnosti je toto onemocnění život ohrožující.

Jsem úplně fascinovaná diskuzemi na sociálních sítích, kde se vyjmenovávají jména lidí, kteří prý na to mají ten správný názor. Ve velké většině jde o směs členů populistických hnutí, nedemokratických uskupení, bývalých komunistů, donašečů StB, nebo těch, kteří figurují v žebříčcích o působení dezinformačních webů u nás. (Twitter: Čeští elfové)

Mimochodem, pokud si nejste jistí tím, jak to který politik či veřejně známá osobnost s vámi myslí, není nic lepšího než sledovat České elfy, tam to všechno je.

Určitě vás nepřekvapí, že na straně nejvíce pronásledovaných dezinformačními weby jsou osoby a instituce jako například EU, NATO, USA, Biden, CIA, Pentagon, Gates, Soros, Česká televize, Senát, BIS, běloruská opozice, Ukrajina, Piráti, STAN, TOP 09, Václav Havel, M. Albrigt, Milion chvilek – a pochopitelně také téma očkování proti covid-19.

A koho dezinformační weby podporují nebo mu dávají hlas? Zkuste si tipnout: FSB, KGB, GRU, Rusko, Kreml, Putin, Rosatom, Srbsko, Lukašenko, Orbán, Trump, Zeman, Ovčáček, Mynář, Lipovská, Bobošíková, Trikolóra, Ivan David, Markéta Šichtařová, Okamura, Landa, Csáková, Kuras, Tomský, rodina Klausova, Petr Štěpánek, Robert Šlachta, Zbořil, Hejma, Ivan Vyskočil, Jana Zwyrtek Hamplová, Höschl, Piťha, SPD, KSČM, Babiš, Pollert, Libor Ševčík, Pavel Černocký, Lubomír Volný, Marie Benešová, Radek Vondráček, velvyslanec v Rusku Pivoňka – a samozřejmě také studenti, vystupující proti covid-19.

Autor: Monika Le Fay

Monika Le Fay je matka několika dětí, dvě porodila a dvě si přivezla. Režisérka několika desítek filmů. Scénáristka a spisovatelka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0