in , ,

Nerudová vyčítá vládě „zasedání v Kyjevě“ a žádá ji, aby zasedala v Karviné

Sebrané výroky Danuše Nerudové II.

Oblíbený terč mých vtipů, profesorka Nerudová, zapomněla, že je v diskusi určené studentům, a s procítěným projevem, za který by se nemusela stydět ani Jiřina Švorcová, zadeklamovala věty, které by klidně místo ní mohli říkat Babiš, Okamura, Vrabel či jiná svoloč.

Shodou okolností vzápěti pronesl podobnou myšlenku sám Babiš.

Video s Nerudovou jen na Twitteru vidělo odhadem už 200 000 lidí a až na výjimky se její nápad zasedat v Karviné či v Karlových Varech nikomu nelíbil; dokonce ani místním rodákům ne. Lovit v bahně mezi dezoláty, kteří chodí povykovat na Václavské náměstí, není ničím obhajitelné.

Psala jsem už dříve o tom, že na dotaz Real Talk, zda by pozvala Putina se Zelenským k mírovým rozhovorům do Prahy, sebevědomě prohlásila:

Ano, pozvala, protože Česká republika může být zprostředkovatelem mírových rozhovorů. Pozvala bych je za situace, kdy by o to oba aktéři těch rozhovorů požádali.

Přečtěte si také:  Danuše Nerudová podváděla u testů a pak se chlubila vítězstvím. Dcera komunisty tvrdí, že její největší předností je čistá nekomunistická minulost.

Dnes se pro změnu na sociálních sítích objevilo video, které nápadně připomíná slavnou chilskou story Václava Klause:

Vypadá to, že se již část oprávněných voličů probrala ze zimního spánku a s hrůzou zjistila, že jim hrozí mít na Hradě bezpáteřní loutku, která každému řekne, co chce. Nejprve se nechá všude fotit s Janou Maláčovou a zapáleně pracuje pro Babišovu vládu, aby poté o sobě tvrdila, že je volička pravice a váží si podpory koalice SPOLU. V šatech upnutých až ke krku, které si oblékla na rozhovor s knězem, vypráví, že nejvíc je pro ni rodina; v rozhovoru pro ženy zase nabádá mladé dívky, aby se na nic neohlížely a udělaly si po porodu všechno po svém, tj. nechaly miminka hlídat a šly dělat kariéru.

Musí být strašně únavné si to všechno pamatovat, co kde komu řeknu. Nejjednodušší se jeví prostě nelhat a být názorově konzistentní – kdo má všechny ty lži a překrucovačky nosit v hlavě. Toho se ale Danuše Nerudová nedrží. Otázkou je, jestli proto, že vlastně nemá žádný silný názor, nebo se prostě chce jenom všem zalíbit a po zádech SPOLU, Babiše, Maláčové, Pirátů a dezolátů se vyškrábat až na Hrad, kde si to se svými odpůrci už vyřídí.

Tato donedávna neznámá akademička z Brna, která o sobě mluví vždy jen v obdivném duchu, a která kromě skákání do řeči a pojídání čokolády nevidí žádnou vlastní chybu, by byla dobrá pouze k obveselení na nějakém večírku, kde se vyprávějí vtipy o politice. Jinak je to bída s nouzí i na Brno.

Autor: Monika Le Fay

Monika Le Fay je matka několika dětí, dvě porodila a dvě si přivezla. Režisérka několika desítek filmů. Scénáristka a spisovatelka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0