in , ,

Děti, nesnižujte se na úroveň pana prezidenta!

Ruský šváb a jeho učedník Hamáček

Zdroj: @tmbkofficial | Instagram

Mí synové měli spolužáka Prokopa. A ten mluvil vulgárně. Když ho paní učitelka okřikla, logicky se bránil – když může mluvit sprostě pan prezident, tak já taky.
A paní učitelka pronesla památnou větu: „Prokope, prosím vás, buďte tak laskavý a nesnižujte se na úroveň pana prezidenta!

Tato historka se odehrála před mnoha a mnoha lety, často si ale na ni vzpomenu. Ze synů i z Prokopa už mezitím vyrostli mladí muži, inteligentní, zdvořilí a slušně vychovaní. A u nás doma to mezitím dospělo tak daleko, že mi děti čas od času radí, jak se mám chovat. „Mono, neměj křivdy!“ No ono se jim to řekne, člověk se snaží si žádné křivdy nepěstovat, ale čeho je moc, toho je prostě příliš. Takový Miloš Zeman měl schopnost vytočit mě už dávno. Když ve své první prezidentské kampani rozplakal Věru Čáslavskou, došlo mi, že normální člověk je proti jeho zlobě a sprosťáctví neschopný se bránit. Jediná možná obrana je humor. Proto si často pouštím píseň Quida MC:

A z toho důvodu jsem si nedávno pustila i video, kde je Zeman k smrti vyděšený krásnými nahými ženskými prsy s nápisem hlásajícím, že je Zeman Putinova děvka.

Ukrajinskou aktivistku z hnutí FEMEN vyhodili kvůli té krátké chviličce z práce. Ale věřím, že jí stála za to. Podobně jako když jsem si kdysi na Václavském náměstí zažila své dvě vteřiny slávy, když se mi podařilo projít kordónem policistů, kteří oddělovali demostranty, dostat se na druhou stranu, zvednout ruce nad hlavu a zakřičet: „Ať žije Václav Havel!“

Pocit bezmoci je totiž nejhorší, a když trvá moc dlouho, tak může vést k depresi.

Zeman je kromě svého sprosťáctví nebezpečný této společnosti také tím, že v sobě pěstuje pomstychtivost. Jaký rozdíl mezi ním a Karlem Schwarzenbergem!
Ubohost versus velkorysost. Nízkost versus nadhled. Rasismus versus lidská práva. Atd. atd. Bohužel voliči si vybrali to horší, protože kdo by se identifikoval se šlechetností, když může dostat posvěcení z Hradu, že křupanství je oceněníhodný life style.
Schwarzenberg, který nosil ve Sněmovně placku Putine, k noze!, by se zcela jistě nesnížil k tomu, aby jezdil do Moskvy, nebo tam poslal našeho velvyslance poté, co nám Rusové zabili dva lidi a spáchali teroristický čin. Navíc posledních pár let už ani nemůže, protože je pro Kreml persona non grata.

Přečtěte si také:  Bratři Mašíni, Zdena Mašínová, plukovník Koudelka a fotografie na láhve s vodkou

Obrovskou oběť, kterou ruští vojáci přinesli, Evropa stále ještě nedocenila. To ovšem nemá nic společného s oslavou současného fašistického režimu Moskvy, který nás ohrožuje. Žádný soudný politik by do Moskvy oslavovat konec války nejel, ani by tam neposlal svého zástupce. Leda pokud by byl ve vládě dosazený jako náměstek člověka, který v době, kdy už věděl všechny detaily o teroristickém útoku ve Vrběticích, plánoval cestu do Moskvy. Pamatujete ještě na vystoupení Hamáčka s Babišem, když oznamovali útok ve Vrběticích? Jak si Hamajda stěžoval, že utrpí česko-ruské vztahy?

Zdroj: @tmbkofficial | Instagram
Zdroj: @tmbkofficial | Instagram

Server Seznam nyní přinesl zprávu o tom, že do Hamáčkovy cesty měl být zapojený také Hrad, konkrétně Martin Nejedlý a Rudolf Jindrák.

O vedoucím zahraničního odboru Hradu novinář Jan Hrbáček nedávno napsal: 

To všechno samo o sobě je natolik skandální, aby to stačilo k Hamáčkově odstoupení. Jenže to by musel mít nějakou sebereflexi. Místo toho ihned den poté, co hejtman Netolický potvrdil utajenou schůzku na ministerstvu vnitra (bez přítomnosti tajné služby), byl Hamáčkem odvolán z dozorčí rady České pošty. A krátce na to Zeman už pošesté nejmenoval Michala Koudelku generálem.

Zeman jako správný prognostik kdysi prohlásil, že nejhorší, co se může politikovi stát, je, když je směšný. Bylo to sebenaplňující proroctví. Akorát ta legrace už trvá příliš dlouho.

Autor: Monika Le Fay

Monika Le Fay je matka několika dětí, dvě porodila a dvě si přivezla. Režisérka několika desítek filmů. Scénáristka a spisovatelka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0