in

„Ať žije Václav Havel!“

Přesně před třiceti lety na tomto místě jsem si počkala na svou vteřinu slávy a zakřičela skrz policejní kordon na lidi za ním „Ať žije Václav Havel!“ A hned jsem jela autobusem s nápisem Zájezd, kde stačilo zeptat se pouze, kolik je hodin, a člověk dostal ránu pendrekem, na výlet do Jesenice.


Dnes jsem si prošla od koně až ke Slavii, zavolala „Ať žije Václav Havel!“ a nic se nestalo. Můžeme halekat jak chceme, akorát se to už zase nedostane do všech zpráv a ke všem lidem, kteří nežijí v Praze a netráví celé dny na internetu. Z Hradu a ze Strakovky se nám už zase smějí politici, za něž se člověk sám stydí. Nikdy předtím se mi nestalo, že by mi na krku naskákaly skvrny, když budu mluvit o hlavě státu, A ne že by mezi těmi nahoře tenkrát a dnes byl takový rozdíl . stud za Babiše se Zemanem je úplně stejný jako stud za Husáka, Bilaka a Jakeše. S tím malým rozdílem, že Husák byl proti Zemanovi kultivovaný člověk, a ve srovnání s Babišem nebyl psychopat.

Přečtěte si také:  Může být Petr Pavel prezident?


Český národe, probuď se! Zatímco jsi spal, estébáci, komunisti a zaměstnanci Prognostického ústavu ti rozkradli a zničili stát. A dokud se nedostanou tak jako kdysi, na znamení nesouhlasu všichni do ulic, nic se nepohne.

Written by Monika Le Fay

Matka několika dětí, dvě jsem porodila a dvě si přivezla. Režisérka několika desítek filmů. Scénáristka a spisovatelka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Loading…

0

Komentáře

0 komentářů