in

Hrad falšuje skutečné fotografie Miloše Zemana

Prezident Superstar. Ale jen ve Photoshopu.

Člověk už se dnes nediví takřka ničemu. V době, kdy nás neustále – a hlavně potají – zásobují všemožní zdravotníci, lékaři a novináři informacemi o špatném zdravotním stavu Miloše Zemana, zveřejnil jeho mluvčí Jiří Ovčáček pozoruhodnou fotografii. Prezident na ní hýří zdravím, usmívá se a jeho dcera Kateřina má o poznání světlejší vlasy. Vypadá to, že společně fandí Slavii a jsou šťastní.

Tato P. R propagace prezidentské rodiny však přece jen přesahuje hranice možného a připomíná spíš portréty totalitních vůdců, kteří se také s velkou oblibou fotili s dětmi.

Řada lidí to možná jen tak přejede pohledem a řekne si „Vida, zase je ve formě, vypadá odpočatě.“

Jenže i každé malé dítě dnes ví, že Miloš Zeman takto ve skutečnosti vůbec nevypadá. Fotografie z fotbalu spíše připomínají vyretušovaný a nerealistický portrét, který na zakázku vyrobil fotograf Herbert Slavík.

Jak je známo, Miloš Zeman má propadlé tváře, mrtvolný výraz a často působí, jako by byl duchem nepřítomný. V poslední době jde při jeho fotografování a natáčení mnohem více o to, co zůstane skryto, než o to, co bude zveřejněno. Bodyguardové kolem něj staví hráz z těl, podpírají ho a vedou za ruku jako malé dítě. Fotografie žalostného stavu, který se neslučuje s pozicí vrchního velitele ozbrojených sil a prezidenta, lidé masově sdílejí především na sociálních sítích.

Přečtěte si také:  Co přejí osobnosti naší republice a našemu webu do nového roku

Na fotbalovém utkání se Slávií s Interem Milán naštěstí ale byli kromě prezidentské ochranky také profesionální fotografové z Profimedia, kteří zachytili Miloše Zemana tak, jak doopravdy vypadá.

Výsledek posuďte sami.

Falšovat a retušovat skutečnost bylo zvykem v Sovětském svazu. Rusové v tom dosáhli skutečného mistrovství.

Zeman, který stále více připomíná spíš loutku, kterou někdo vodí na provázku, než autentického člověka, je tímto falšováním a retušováním poznamenán. Standarta prezidenta České republiky se slovy „Pravda vítězí“ (Veritas vincit) vlaje zbytečně. Správně by na ní mělo být napsáno „Vítězí lež.“

Ale všeho jen do času. Kdo si dnes vzpomene na Brežněva. 

Díky vám můžu psát co si myslím.

Noviny, kam jsem psala komentáře buď koupil Andrej Babiš, nebo neexistují.

Protože chci i nadále říkat svůj názor na věci, které mi leží na srdci (dětské domovy, týrání dětí, vyrovnání se s komunistickou minulostí, lidská práva, totalitní ideologie, rasismus, ochrana zvířat a přírody a další), založila jsem si tento web.

Jestliže mají pro vás mé texty smysl, prosím podpořte ho.

Váš finanční dar můžete zaslat na tento účet: 282828999/5500.

Děkuju.

Written by Monika Le Fay

Matka několika dětí, dvě jsem porodila a dvě si přivezla. Režisérka několika desítek filmů. Scénáristka a spisovatelka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Loading…

0

Komentáře

0 komentářů