in ,

Kdo jsou tajemní spolužáci Andreje Babiše, kteří mu půjčili na jeho byznys?

KNIHA: „Z Bureše Babišem“

Ukázka z knihy „Z Bureše Babišem“, kterou si můžete objednat níže na této stránce:

Andrej Babiš dodnes tvrdí, že za společností O.F.I. Ost Finanz und Investment A.G. stáli jeho spolužáci z lycea v Ženevě. Do Švýcarska vycestoval Andrej Babiš jako středoškolák v září 1969. Nejprve navštěvoval státní všeobecné gymnázium. Po zdravotních potížích, kdy onemocněl trombocytopenií a rok se léčil v nemocnici, nastoupil na College Rosseu, což je právě ono lyceum, kde se měl Babiš s budoucím investorem Agrofertu seznámit.

Problémem z hlediska důvěryhodnosti tohoto tvrzení je ovšem fakt, že na lyceu studoval pouze pár měsíců. Aby si tedy se spolužáky z lycea věřil po krátké známosti natolik, aby mu o více než 20 let později svěřili miliony korun na rozběh firmy, vyžaduje hodně silnou snahu uvěřit Babišově verzi.

Důvěryhodnost tvrzení navíc rozporuje samotný fakt, že Babiš nikdy nejmenoval konkrétní osoby. Samotná společnost kromě vstupu do Agrofertu není známá žádnou jinou investicí, či byznysovou aktivitou.

V Česku za ni jako jediný viditelný představitel vystupoval Libor Široký, který léta působil v komunistické kontrarozvědce a o majitelích O.F.I. nic veřejně neprozradil. Babiše i Širokého spojuje něco, čím se nechlubí rádi. Babiš je soudem usvědčený agent StB, Libor Široký byl v tajné službě přímo vedoucím agentem.

Pokračování si můžete přečíst v knize „Z Bureše Babišem“, kterou si můžete objednat pouze na této stránce v předprodejní akci 2+1 zdarma (s doručením do Vánoc)!

Podpořte, prosím, druhé vydání této knihy a předobjednete si ji s doručením do Vánoc v akci 2+1 prostřednictvím formuláře níže:

Written by Monika Le Fay

Matka několika dětí, dvě jsem porodila a dvě si přivezla. Režisérka několika desítek filmů. Scénáristka a spisovatelka.